20.02.2013

RSS – Czytamy od razu cały artykuł

Technologia RSS to naprawdę wygodne narzędzie dla każdego, kto jest stałym czytelnikiem sporej liczby różnorodnych serwisów internetowych i blogów. Zamiast tego aby za każdym razem odwiedzać kolejną stronę, sprawdzając czy nie pojawił się jakiś nowy ciekawy artykuł, podpisujemy się na RSS feed takiej strony. Tego typu rozwiązanie pozwala nam czytać w jednym miejscu, na przykład w Google Reader, wszystkie najnowsze materiały z interesujących nas stron, na które jesteśmy podpisani.

Często jednak, taki artykuł pojawia się w RSS w wersji  skróconej i kończy się odpowiednim linkiem, który prowadzi nas na stronę-źródło, zawierającą oryginalny materiał. Poniżej opiszemy w jaki sposób możemy zmienić taką sytuację.

Dzięki darmowemu  serwisowi Full Text RSS Feed Builder jesteśmy w stanie czytać w przeglądarce RSS od razu całe artykuły bez konieczności odwiedzania strony, z której ten artykuł właśnie został przesłany. Wystarczy tylko na głównej stronie serwisu wprowadzić link RSS bloga, który chcielibyśmy śledzić, po czym serwis wygeneruje dla nas nieco zmieniony nowy link, który z kolei wprowadzamy na przykład w Google Reader. Od tej chwili będziemy otrzymywać wyłącznie pełne artykuły, z którymi można będzie od razu zapoznać się w Readerze.