02.04.2013

Tuning Google Chrome – lepsza praca z kartami i zakładkami

Standardowe opcje obsługi zakładek oraz kart w Google Chrome wyglądają całkiem nieźle, zwłaszcza jeśli aktywnie posługujemy się skrótami klawiaturowymi. Jednak teraz chciałbym przedstawić Wam kilka ciekawych rozszerzeń, na które naprawdę warto by było zwrócić uwagę.

Pierwsze z nich  – Holmes

 

Jest to dość zręczna wyszukiwarka dla naszych zakładek.
Wystarczy tylko kliknąć na przycisk “Holmes”, po czym wpisujemy słowo kluczowe zawarte w zakładce i natychmiast otrzymujemy dostępne wyniki. Najciekawsze jest to, że każdy wynik ma swój indywidualny skrót typu “Ctrl + 1″, “Ctrl + 2″ i tak dalej – umożliwia to natychmiastowe otwieranie interesującej nas strony, którą chcieliśmy znaleźć.

 

Kolejne ciekawe rozszerzenie – OneTab 


Jeśli widzisz, że masz sporo otwartych kart w Google Chrome i zaczynasz już gubić się w tym wszystkim – kliknij na przycisk OneTab i wszystkie otwarte karty zostaną  automatycznie zamknięte, jednocześnie przekształcając się w listę linków, która jest dostępna w ostatniej pozostałej karcie. Po pierwsze dzięki temu zmniejszamy zużycie pamięci przez Google Chrome, a po drugie nie musimy oglądać czegoś takiego :)


Oczywiście później zamknięte karty będzie można znów otworzyć (jedną bądź wszystkie) posługując się wspomnianą listą w karcie OneTab.