20.11.2013

Sprawdź, czy Twój mail zawiera prawdziwy adres IP


 
Dość często maile, które my wysyłamy mogą zawierać nasz prawdziwy adres IP, dzięki czemu łatwo można sprawdzić skąd tak naprawdę ten list został wysłany. Mam tu na myśli takie dane jak kraj, miasto, dostawca usług internetowych etc. Zazwyczaj przeciętny użytkownik nie zawraca głowy takimi rzeczami. Jeśli natomiast wykorzystujesz proxy, serwis VPN, bądź innego typu narzędzie służące do zapewnienia anonimowości w sieci, poniższa strona na pewno okaże się przydatną.

Nowy serwis Email Leak Test, ma tylko jeden cel - mianowicie sprawdza on czy Twoje narzędzie, dzięki któremu zmieniasz swój adres IP, faktycznie gwarantuje całkowitą anonimowość i zmienia prawdziwe dane zawarte w wysłanych mailach. Działa to dość prosto - na stronie klikamy na przycisk "Start", po czym zostaje wygenerowany unikatowy adres e-mail na który wysyłamy jakiegokolwiek lista. Pod koniec otrzymujemy wynik (patrz screenshot powyżej).

Jak wspomniałem wcześniej, większość normalnych ludzi nie zawraca takimi rzeczami głowy, ale jeśli jesteś geekiem i do tego troszczysz się o anonimowość w sieci, powyższy serwis na pewno się przyda :)