05.12.2013

Infinit - szybkie i wygodne dzielenie się plikami dla użytkowników OS X

Infinit

Sporo moich przyjaciół nadal posługuje się Skype'em tylko dlatego, że jeśli chcemy podzielić się jakimś plikiem wystarczy go przeciągnąć na okienko czatu. Wszystkie inne funkcje Skype'u już dawno możemy zastąpić takimi popularnymi aplikacjami i serwisami jak LINE, Viber, iMessage czy też Google Hangouts. A więc jeśli Ty też nadal trzymasz Skype'a tylko dzięki istnieniu w nim takiej opcji dzielenia się plikami i jednocześnie pracujesz na Mac OS X, radzę zwrócić uwagę na nowy ciekawy program Infinit. Jest to dość przyjemna aplikacja przeznaczona do naprawdę szybkiego wysyłania i otrzymywania różnego rodzaju plików i folderów.

Twórcy programu twierdzą, że są dumni z tego że ich aplikacja to tylko 320x400 px. Infinit służy tylko do realizacji jednego głównego zadania - szybkiego dzielenia się plikami. Nie zawiera zatem żadnych innych niepotrzebnych elementów, które często możemy spotkać w innych aplikacjach.

Dla tego, by móc wysyłać pliki za pomocą Infinit musimy utworzyć konto w tym systemie. To samo niezbędne jest dla wszystkich innych członków grupy. Jak wspomniałem wcześniej, dzielić się możemy jak pojedynczymi plikami, tak również i folderami.

Poniżej można zobaczyć jak bezpośrednio wygląda proces przesyłania plików:

Infinit 1
Na liście mogą być zwykli użytkownicy bądź też grupy
Infinit-2
Decydujemy czy chcemy otrzymać plik

Infinit-3
Proces przesyłania plików

Tak wygląda praca z plikami i opisami do nich:


Infinit-4
Każdy plik może zawierać opis

Infinit-5
Od razu można zobaczyć ile czasu pozostało, aż plik zostanie przesłany

Infinit-6
Decydujesz, czy chcesz otrzymać plik.
Na koniec dodam, że jednym z największych plusów opisanej aplikacji jest wykorzystanie technologii peer-to-peer. Dzięki temu pliki są przesyłane naprawdę szybko i nie są przechowywane w chmurze na zewnętrznych serwerach, co w dość istotnym stopniu zwiększa bezpieczeństwo naszej informacji. Polecam!