06.12.2013

Surfly - wspólny websurfing

Surfly

Człowiek to istota społeczna. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że różnego rodzaju serwisy społecznościowe cieszą się wśród internautów wielką popularnością. Nowy start-up Surfly jest akurat dobrym przykładem serwisów, działających w oparciu o taki model - przeznaczony on do wspólnego podróżowania w sieci, bądź innymi słowy wspólnego websurfing'u.

Na pierwszy rzut oka taka funkcjonalność może pokazać się nikomu niepotrzebną, ale to tylko pierwsze wrażenie. Czy mieliście kiedyś sytuację, że trzeba było komuś pokazać jak działa prawidłowo ta czy inna strona, wyjaśnić jakieś niezrozumiałe rzeczy? Albo po prostu zaprezentować na żywo klientowi swój projekt? W taki właśnie moment może nam pomóc wspomniany powyżej Surfly.


Cały system działa bardzo prosto. Po darmowej rejestracji w serwisie i potwierdzeniu naszego adresu e-mail logujemy się. Wprowadzamy w polu adres strony, którą chcemy zaprezentować i od razu otrzymujemy wygenerowany URL. Taki link wystarczy tylko przekazać koledze czy kolegom. Przy czym osoby, których chcemy zaprosić do prezentacji już nie muszą dokonywać rejestracji. W końcu po otwarciu otrzymanego od nas URL'a, nasi koledzy widzą wszystko to, co robimy na stronie. Wspomnę też, że takie osoby mogą tylko obserwować naszą prezentację w czasie rzeczywistym, będąc widzami - wszystkie czynności na stronie może dokonywać wyłącznie osoba prowadząca taką prezentację.


Dla niektórych opisany start-up może być ciekawą alternatywą zdalnemu pulpitowi, oferując o wiele łatwiejsze rozwiązanie problemu polegającego na szybkim zaprezentowaniu jakiejś strony czy serwisu internetowego.