13.01.2014

Jak pobierać filmy z YouTube, Vimeo, Facebook bez żadnych programów

SaveDeo

Jeśli chcesz pobrać z YouTube ciekawy film i nie masz chęci (możliwości) instalować jakieś programy lub dodatki do przeglądarki, możesz po prostu skorzystać z przeznaczonych do tego celu specjalnych serwisów internetowych. Jednym, i moim zdaniem najlepszym z nich, jest SaveDeo. O nim i opowiem króciutko.

Jak już wspomniałem, SaveDeo przeznaczony jest do łatwego pobierania filmów z popularnych serwisów typu YouTube, Vimeo, Facebook, TED, etc. Spośród innych rozwiązań tego typu SaveDeo wyróżnia kilka naprawdę ciekawych zalet.

Po pierwsze - łatwość wykorzystania. Wystarczy tylko skopiować i wkleić w odpowiednie pole URL wybranego filmu i od razu otrzymujemy podstronę z linkami umożliwiającymi rozpoczęcie natychmiastowego pobierania pliku. Przy czym wszystko to działa bez jakiejkolwiek rejestracji na serwisie z którego właśnie chcemy pobrać taki plik.

Po drugie - uniwersalność. Dzięki SaveDeo możemy pobierać filmy (i muzykę) z 16 popularnych serwisów.

SaveDeo Sites

Po trzecie - łatwy wybór. Tak na przykład możemy łatwo wybrać jaką wersję filmu z YouTube chcielibyśmy pobrać - 1080p czy powiedzmy 720p, jaki to musi być typ pliku - mp4 czy może flw i tak dalej.

Zaznaczę również, że SaveDeo oferuje specjalny bookmarklet, który jeszcze bardziej ułatwia posługiwanie się serwisem dodając do niego wybrany film w jeden klik.
Jednym słowem - polecam!