24.01.2014

ZenMate - chyba najlepszy darmowy VPN, z jakim miałem do czynienia

Wcześniej już jakoś wspominałem o niektórych ciekawych serwisach i narzędziach przeznaczonych do odblokowywania sieci. Teraz jednak chciałbym zwrócić uwagę na inny wspaniały produkt tego typu - ZenMate. Narzędzie to na razie posiada prawie same plusy i, szczerze mówiąc, mam nadzieję, że taka sytuacja nie zmieni się również i w przyszłości.

A więc dla kogo przyda się ZenMate i czym on tak naprawdę jest?

ZenMate - How it Works

ZenMate to taki dodatek do Google Chrome, który w wygodny, szybki i prosty sposób pozwala zmieniać nasz IP oraz szyfruje wszystkie dane, na takich samych zasadach jak działa to w VPN, tworząc bezpieczny tunel.

W pierwszej kolejności będzie on fajnym rozwiązaniem dla każdego, kto chciałby:

- odblokować niektóre niedostępne w Polsce serwisy typu Hulu czy Netflix
- zaszyfrować wszystkie dane, wysyłane i otrzymywane przez nasz komputer - na przykład podczas posługiwania się darmowym hotspotem Wi-Fi na lotnisku czy w jakiejś kawiarence


Działa to wszystko bardzo prosto - instalujemy dodatek, dokonujemy szybkiej rejestracji, klikamy na przycisk ZenMate, wybieramy odpowiednie państwo i zlokalizowany tam serwer, do którego chcielibyśmy podłączyć się i tyle. Mamy teraz bezpiecznie, anonimowe połączenie z UK czy powiedzmy US. Co najważniejsze - na razie wszystko to funkcjonuje bez jakichś limitów i nie kosztuje ani grosza, a jedynym minusem (jeśli można tak powiedzieć) jest dostępność tylko na Google Chrome.

Naprawdę polecam :)