03.02.2014

Streamus - przekształca Google Chrome w wspaniały odtwarzacz muzyki z YouTubeJeśli mamy ochotę posłuchać muzyki online, zazwyczaj udajemy się do jakiegoś konkretnego serwisu przeznaczonego do zaspokajania akurat takich potrzeb :)  W pierwszej kolejności mam tu na myśli dość popularny obecnie Spotify i inne rozwiązania tego typu. Jednak dość często aby odnaleźć jakąś ciekawą piosenkę czy, powiedzmy, rzadką płytę sporo osób (i ja również) udaje się na YouTube - miejsce, gdzie można odnaleźć prawie wszystko :)

Istnieje tylko mały minus - YouTube chociaż i jest świetnym serwisem, nie za bardzo nadaje się do naprawdę wygodnego słuchania muzyki. Przykładowo aby coś posłuchać, karta z odtwarzaczem ciągle musi pozostawać otwartą i jeśli takich utworów jest sporo - odpowiednio rośnie i liczba otwartych kart.

Właśnie w tym momencie na pomoc nam przychodzi wspaniale rozszerzenie dla Google Chrome - Streamus, które przekształca przeglądarkę w wygodny odtwarzacz muzyki z YouTube. Teraz wystarczy tylko wpisać zamiast adresu strony streamus: "nazwa piosenki" i gotowe - możemy słuchać!
Dodatkowo istnieje opcja tworzenia playlisty oraz opcja "Radio", dzięki której można słuchać nowe podobne utwory muzyczne.